Vyjádření k Czexitu a k odchodu Petra Macha z funkce předsedy Svobodných

Vyjádření k Czexitu a k odchodu Petra Macha z funkce předsedy Svobodných

Milí přátelé,

po včerejší rezignaci pana předsedy Macha se v médiích i diskuzích objevuje nepřesná interpretace, že mají Svobodní spory ohledně vystoupení České republiky z Evropské unie. Není to pravda, jak vyplývá i ze zveřejněného prohlášení pana Macha.

Nemáme spory ohledně vystoupení z EU, jsme dlouhodobě a konzistentně protiunijní (samozřejmě nikoli protievropští). Chceme samostatnost ČR a pracujeme na konkrétních postupech, jak jí dosáhnout, a pochopitelně také na tom, jak by dál měla naše republika fungovat – vystoupení je prostředek, nikoli cíl, a jsme si toho vědomi.

To, co v tuto chvíli řešíme, a proč pan předseda rezignoval, je otázka, jestli má být vystoupení z EU (Czexit, chcete-li) hlavní téma nadcházejících voleb. Nebo jestli budeme třeba místo billboardů s přeškrtnutým logem EU raději rozdávat koblihy (to je samozřejmě nadsázka, ať nejsme tak vážní ;-)).

Neztrácejte v nás prosím důvěru. Jsme stále euroskeptici, zároveň řešíme i všechny mimounijní politické záležitosti (nejsme strana jednoho tématu), a jsem přesvědčený, že vám budeme mít v následujícím roce co nabídnout.

Děkuji a přeji úspěšný den!

Zdeněk Král
člen Republikového výboru Svobodných

Když vám policie přijde zakázat tibetskou vlajku

Když vám policie přijde zakázat tibetskou vlajku

Dostal jsem od jednoho názorového oponenta zdvořilou výzvu k tomu, abych se vyjádřil k aktuálnímu tématu souvisejícímu s návštěvou čínského prezidenta. („Kde jsou svobodní? […] Svobodní vždy vylezou a buzerují když se jedná o naprostý pitomosti. Pokud se tady ale začnou rozlejzat komouši a fízlové, tak jsou zticha. Pozéři.) Tak prosím. Nemůžu sice v žádném případě mluvit jménem strany, ale za sebe se vyjádřím.
Read more

1. stránka z celkem 2612345...1020...Poslední »